بیوگرافی مرتضی عقیلی

حضور مرتضی عقیلی در شبکه جم

بیوگرافی مرتضی عقیلی
بیوگرافی مرتضی عقیلی

“مرتضی عقیلی” از بازیگران مشهور نقش مکمل در سینمای پیش از انقلاب موسوم به “فیلمفارسی” بود. وی در چند فیلم هم نقش قهرمان را ایفا کرد و حتی روی صندلی کارگردانی نشست؛ اما بعد از انقلاب رفتن را به ماندن ترجیح داد.مرتضی عقیلی

شبکه جم از سوی دیگر، بازیگر مشهوری مثل مرتضی عقیلی را هم از همان دوران به کار گرفته و در فیلم های سینمایی مثل پیاده روهای خالی جلوی دوربین برده است .

ادامه این نوع مهاجرت ها می تواند نشان دهنده این باشد که شبکه ماهواره ای غیرمجاز جم، فقط چشمش به دنبال بازیگران تازه یا جوان نیست و پروژه های بزرگ تری در پیش خواهد داشت .
نامبرده این روزها همراه با “بهمن مفید” با سودای تکرار گذشته ها در پروژه های دم دستی تلویزیون ماهواره ای «جم» کنار گمنام ترین هنرپیشه های زن ایرانی برای امثال مهدی مظلومی و سعید ابراهیمی فر فیلم و سریال بازی می کند.

این هنرپیشه قدیمی هم اکنون با مجموعه ای همکاری می کند که به گفته کارمندانش از تأمین هزینه های مالی عاجز مانده و به بهانه کار پیمانی، از پرداخت حقوق ثابت ممانعت می‎کند.

با توجه به اینکه همه کارمندان جم تی وی پناهنده اند، به مجرد کوچکترین اعتراض به سعید کریمیان (مدیر جم) از طرف وی تهدید به اخراج می شوند.

“رابعه اسکویی” نیز از جمله بازیگرانی بود که گرفتار سودای مهاجرت شد، اما پس از چندی ساز جدایی کوک کرد و در یک کلیپ ویدیویی پشیمانی خود را ابراز نمود.

وی ضمن گلایه مندی شدید از حجم بی حرمتی ها به خود در طول همکاری با شبکه جم، عنوان کرد که مهم ترین مسئله برای یک بازیگر “احترام” است که در آن تلویزیون ماهواره ای چیزی به این نام وجود ندارد.

با نگاهی به مؤلفه های حرفه ای، پیش پا افتادگی، تولید غیراصولی، فیلمنامه های ضعیف و پوچ و… در تولیدات نمایشی «جم» کاملا محسوس است.

در واقع این جم تی وی نیست که به بازیگران ایرانی پناه داده و باعث فعالیت دوباره آنان شده، بلکه بازیگران یادشده هستند که قربانی دام جم تی وی برای کسب شهرت و جلب مخاطب شده اند.

سعید کریمیان با وعده و وعیدهای دروغین، بازیگران را به آن سوی مرزها کشانده و وقتی کار از کار گذشت، دیگر خبری از حقوق های آنچنانی نیست و بازیگران مهاجر باید حرمت و عزت نفس خود را دودستی بچسبند تا مبادا در ازای پیشنهادهای بی شرمانه بلغزند و در گرداب فساد غوطه ور شوند.

منبع:بیوگرافی مرتضی عقیلی

بیوگرافی مرتضی عقیلی