تفاوت نوشیدنی موکا با نوشیدنی آفوگاتو

اگر نمی دانید باید بگوییم که آفوگاتو و موکا دو نوع نوشیدنی مختلف هستند اما هر دو بر پایه اسپرسو می باشند و طعم بسیار خوبی نیز دارند.

آفوگاتو چیست ؟

آفوگاتو

آفوگاتو به معنی غرق شدن در ایتالیایی است و من می توانم به شما بگویم که می توانید در یک اسپرسو گرم بسته غرق شوید! اگرچه رستوران ها و کافه های ایتالیایی آن را به عنوان دسر ترتیب می دهند ، اما با تأیید رستوران ها و کافه های خارج از ایتالیا می توانید از این عنوان به عنوان نوشیدنی استفاده کنید!
در نوشیدنی آفوگاتو ، من ترجیح می دهم از محدودیت های شرطی و وانیلی استفاده کنم ، که بعدا قابل استفاده است و به تنهایی قابل استفاده است و به دلخواه شما قابل دسترسی است. سایر طعم دهنده ها شامل نارگیل و قلعه است. .
این پیشنهاد دستور العمل آفوگاتو کمترین و بالاترین حد است ، که از یک قاشق بستنی یا وانیل ژلاتین با یک شیرآلات اسپرسو تشکیل شده است ، شما می توانید در رستوران های اروپایی کنار هم باشید و از آنها نیز استفاده کنید!

طرز تهیه آفوگاتو

ساخت یک نوشیدنی آفوگاتو به همان سادگی است که در تصویر مشاهده می شود ، در واقع هیچ علمی پشت ریختن شلیک اسپرسو روی یک مخروط بستنی وجود ندارد و تقریباً در مورد هر کسی می تواند این کار را به راحتی انجام دهد!
در حقیقت ، اگر بتوانید اسپرسو و بستنی موردنظر خود را برای تهیه آن بطور کامل دم کنید ، می توانید این دو را مخلوط کنید!
همانطور که گفته شد می توانید بستنی ها را با طعم های مختلف تهیه کنید تا یک آپوگواتو متناسب با سلیقه شما باشد! شما حتی می توانید به جای اسپرسو داغ از قهوه یخ زده ، مکه یا حتی شکلات داغ استفاده کنید!
بنابراین می توانید بگویید که آفوگاتو دسر مورد علاقه شماست

نوشیدنی موکا

موکا

قهوه mocha یا کافه موکا نام نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو است که قهوه گرم محسوب می شوند. همچنین به آن Mocaccino (به زبان ایتالیایی) گفته می شود که از نظر جالبی شبیه کاپوچینو است!
نگران نباشید ، ما در اینجا هستیم تا به تمام سوالات شما در مورد قهوه پاسخ دهیم ، بنابراین شما می توانید خودتان متخصص قهوه شوید و می توانید همه آنچه را که در ذهن باریستا جریان دارد درک کنید و در هنگام سفارش یا خرید قهوه به اندازه کافی آگاه باشید!

طرز تهیه قهوه موکا

در مرحله اول ، پودر کاکائو و پودر شکلات را با هم مخلوط کرده و کمی آب جوش اضافه کرده و مخلوط کنید. فقط حتما کمی آب اضافه کنید تا آنها را به صورت کارامل و جویدنی کنید.
در این مرحله می توانید از سس های شکلات آماده نیز استفاده کنید و اگر دوست دارید قهوه شما کمی تلخ تر شود ، به جای پودر شکلات ، چند تکه شکلات تلخ را به شکل پیش پاشی حل کرده و به مخلوط اضافه کنید.
قطعات شکلات را بشمارید ، آنها را درون یک کاسه بریزید و روی بخار آب جوش قرار دهید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود ، فقط مطمئن شوید کاسه حاوی شکلات با آب جوش تماس پیدا نمی کند و گرمای زیادی وارد نمی کند زیرا در این حالت. طعم تغییر می کند. برای این کار می توانید از ماکرو نیز استفاده کنید.
در این مرحله شما باید قهوه درست کنید ، به همین دلیل قهوه اسپرسو توصیه می شود ، اما برخی از آن عطر و طعم تند اسپرسو را دوست ندارند و می توانند از قهوه دم کرده استفاده کنند که طعم تلخی کمتری دارند.
اگر دستگاه قهوه دمی دارید قهوه دم کرده درست کنید. ظرف زیرین را با دو فنجان آب پر کرده و پودر قهوه را در ظرف بالا ریخته تا کامل شود سپس آن را روی یک آتش ملایم قرار دهید ، وقتی که جوش شروع به کار کرد ، بلافاصله از روی حرارت برداشته شود ، می توانید مقداری آب سرد را روی ظرف پایین بریزید. بنابراین قهوه شما نمی سوزد و طعم آن تغییر نخواهد کرد.