علائم ابتلا به ویروس کرونا

 

 

علائم ابتلا به ویروس کرونا

با وجود گزارشاتی در مورد کرونا ویروس جدید داده میشود، ممکن است نگران مریض شدن باشید. اگرچه کرونا در سراسر جهان وجود دارد ، اما نیازی نیست بیش از حد نگران ابتلا به آن باشید. با این حال ، مهم است که نشانه ها را جدی بگیرید و در پیشگیری تمام تلاش خود را بکنید وعلائم خود را جدی بگیرید. اگر احساس می کنید به این بیماری مبتلا شده اید در خانه بمانید و با پزشک خود تماس بگیرید تا بفهمید که به درمان احتیاج دارید یا خیر.

 

 

 

مراحل :

علائم ابتلا به ویروس کرونا
علائم ابتلا به ویروس کرونا
  1. علائم تنفسی مانند سرفه را بررسی کنید. از آنجا که کرونا یک نوع عفونت تنفسی است ، سرفه ، همراه با مخاط یا بدون مخاط ، یک علامت شایع است. با این حال ، سرفه می تواند نشانه آلرژی یا عفونت تنفسی مختلف باشد ، بنابراین سعی کنید بیش ار حد نگران نباشید. اگر فکر می کنید سرفه شما ممکن است ناشی از کروناویروس باشد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

به این فکر کنید که آیا در اطراف کسی بوده اید که مریض بوده است؟؟؟اگر چنین است ، احتمالاً شما نیز به بیماری مبتلا شده اید.

اگر سرفه می کنید ، فاصله خود را از افرادی که سیستم ایمنی پایینی دارند، مانند افراد بالای 65 سال ، نوزادان ، کودکان و زنان باردار حفظ کنید.

علائم ابتلا به ویروس کرونا
علائم ابتلا به ویروس کرونا
  1. 2. دمای بدن خود را بررسی کنید و ببینید که آیا تب دارید یا خیر. از آنجایی که تب یک علامت شایع کروناویروس است ، اگر نگران هستید که به ویروس مبتلا شده اید ، دمای بدن خود را همیشه بررسی کنید. تب بالای 38 درجه سانتیگراد می تواند نشانه ای از ابتلا به کروناویروس یا عفونت دیگر باشد. اگر تب دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد علائم خود با او صحبت کند.

اگر تب دارید ، احتمالاً مسری هستید ، بنابراین از تماس با افراد دیگر خودداری کنید.

علائم ابتلا به ویروس کرونا
علائم ابتلا به ویروس کرونا
  1. 3. در صورت بروز مشکلات تنفسی یا تنگی نفس ، مراقبت های پزشکی دریافت کنید. کرونا می تواند باعث تنگی تنفس شود که این یک علامت جدی است. در صورت مشکل در تنفس ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است شما یک عفونت جدی مانند کرونا داشته باشید.

ممکن است برای مشکلات تنفسی نیاز به درمان فوری داشته باشید ، بنابراین همیشه برای تنگی نفس با پزشک خود مشورت کنید.

 

علائم ابتلا به ویروس کرونا
علائم ابتلا به ویروس کرونا
  1. 4. گلودرد و آبریزش بینی از علائم دیگر این ویروس هستند. اگرچه کورونا ویروس یک عفونت تنفسی است ، معمولاً باعث گلودرد یا آبریزش بینی نمی شود. شایع ترین علائم آن سرفه ، تب و تنگی نفس است. سایر علائم احتمالاً نشانگر این است که شما یک بیماری دیگر مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید. برای اطمینان از پزشک خود سوال کنید.

منبع : علائم ابتلا به ویروس کرونا