نحوه ی اجاره ی فیلم در iTunes

 

نحوه ی اجاره ی فیلم در iTunes

iTunes به شما اجازه می دهد که فیلم اجاره کنید و آن را در کامپیوتر خود تماشا کنید, اما برای این کار به جدید ترین نسخه ی iTunes یا iOS احتیاج دارید. شما برای اجاره کردن یک فیلم و تماشای آن 30 روز زمان دارید و اگر آن را اجرا کردید برای تماشای کامل آن حدود 24 ساعت زمان خواهید داشت.   برای اجاره کردن ویدئو به Apple ID, یک دستگاه سازگار و اتصال اینترنت احتیاج دارید.

مراحل :

iTunes
iTunes
  1. iTunes را در کامپیوتر و دستگاه iOS راه اندازی کنید. اگر از کامپیوتر Mac یا Windows یا دستگاه های iPhone, iPad یا iPod  استفاده می کنید, می توانید ویدئو اجاره کنید.
قسمت iTunes Store
  1. به قسمت iTunes Store بروید و از منوی کشویی گزینه ی “Movies” را انتخاب کنید.
فهرست فیلم ها
  1. فهرست جدیدترین فیلم های ارائه شده را مشاهده کنید یا از منوی کشویی دسته بندی ویدئوی مورد نظر خود را مشخص کنید.
انتخاب ویدئو
  1. روی ویدئویی که می خواهید اجاره کنید, کلیک کنید سپس به دنبال دکمه ی “Rent” که زیر “Buy.” نمایش داده شده است بگردید. تنها ویدئو هایی را انتخاب کنید که در iTunes Store قابل اجاره هستند. همه ی ویدئو ها را نمی توانید اجاره کنید.
وارد کردن اپل آیدی
  1. روی دکمه ی “Rent” کلیک کنید. سپس با رمز عبور و Apple ID خود وارد شوید.

اگر Apple ID ندارید, روی “Create Apple ID,”  کلیک کنید سپس مراحل مشخص شده را دنبال کنید.

اطلاعات پرداخت
اطلاعات پرداخت
  1. برای کامل کردن خرید اطلاعات مشخص شده را وارد کنید. هنگامی که پرداخت انجام شود, ویدئوی انتخاب شده به صورت خودکار در کامپیوتر شما دانلود خواهد شد.
اجرا ویدئو
اجرا ویدئو
  1. هنگامی که دانلود کامل شد برای اجرای ویدئو روی دکمه ی مشخص شده کلیک کنید. شما برای اجاره کردن یک فیلم و تماشای آن 30 روز زمان دارید و اگر آن را اجرا کردید برای تماشای کامل آن حدود 24 ساعت زمان خواهید داشت. بعد از مدت زمان مشخص شده ویدئو به صورت خودکار از کتابخانه iTunes شما حذف خواهد شد.

منبع : نحوه ی اجاره ی فیلم در iTunes