چگونه با تغییر رژیم غذایی خود وزن کم کنیم؟


چگونه با تغییر رژیم غذایی خود وزن کم کنیم؟

حفظ وزن سالم نیازبه پیگیری دارد و طول عمر شما را افزایش می دهد. اما گاهی اوقات لازم است کمی از وزن خود را به سرعت کاهش دهید, به عنوان مثال ممکن است عروسی شما در پیش باشد و شما نمی خواهید در لباس عروسیتان چاق به نظر برسید و ضرر آن را هم حاضرید به جان بخرید. برای سریع وزن کم کردن رژیمی به نام fad  وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. اما برای چربی سوزی، ساخت عضله و دستیابی به نتایج طولانی تر، باید برخی تغییرات تغذیه ای و ورزشی در زندگی خود بدهید. در این مقاله قصد داریم لاغری در مدت زمان کوتاه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مراحل :

صبحانه

1. هیچ وقت صبحانه را حذف نکنید. صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است حتی زمانیکه می خواهید وزن کم کنید نباید آن را حذف کنید. سعی کنید به مقدار کافی پروتئین مصرف کنید. به عنوان مثال تخم مرغ یا ماست کم چرب مصرف کنید و سعی کنید این کالری را در طول روز مصرف کنید.

سبزیجات

2. سعی کنید سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. سبزیجات تازه و با فیبر بالا احساس گرسنگی شما را در طول روز کاهش می دهد.

آب

3. آب زیادی مصرف کنید. سعی کنید نوشیدنی های پر شکر را حذف کنید و به جای آنها تنها آب مصرف کنید.

8 لیوان آب در روز بنوشید و سعی کنید این مقدار آب را قبل از غذا مصرف کنید. این کار به هضم غذا کمک می کند. دقت کنید که حتما این میزان آب هر روز به بدن شما برسد.

هم چنین می توانید از میوه های پر آب ولی با قند پایین استفاده کنید.

4. از مصرف کالری های مایع جلوگیری کنید. نوشیدنی هایی که کالری بالا دارند برای سلامت انسان خطرناک هستند. سعی کنید مصرف نوشیدنی های انرژی زا, قهوه, چای و نوشیدنی های الکی را به صفر برسانید.

5. از مصرف غذا هایی که با آنها مشکل دارید خودداری کنید. غذا هایی که برای شما مشکل ایجاد می کنند چربی ها, قندهای اضافه، نمک و نشاسته می باشد.

به برچسب روی مواد خوراکی دقت کنید و سعی کنید از غذا هایی که شکر اضافه دارند استفاده نکنید.

سعی کنید مصرف فست فود را به حداقل برسانید. این غذا ها چربی زیاد و شکر غیر ضروری زیادی دارند.

حذف نمک و نشاسته نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد.

مصرف پروتئین

6. مصرف پروتئین را کنترل کنید. مقدار و نوع غذایی که مصرف می کنید بسیار مهم است. سعی کنید مصرف پروتئین را کم کنید و کالری دریافت کنید. می توانید از راهنمای زیر برای این کار استفاده کنید :

مصرف  5-6.5 اونس (142-184 گرم) پروتئین مانند مرغ، لوبیا و ماهی.

مصرف 5-8 اونس (142-227 گرم) غلات

مصرف 1.5-2 فنجان (.35 – .5 لیتر)  آب میوه های دلخواه

مصرف 2.5-3.5 فنجان (6-8 لیتر) سبزیجات

مصرف کمتر از 5-7 قاشق چای خوری (25-35 میلی لیتر) روغن (سعی کنید این روغن را از منابع گیاهی و پروتئینی دریافت کنید)

مصرف  کمتر از 121 کالری از چربی های جامد و قند و شکر

7. مقدار هر وعده ی غذایی را کم کنید. بهتر است تعداد وعده ی غذایی را افزایش دهید و در هر وعده مقدار کمی غذا میل کنید. سعی کنید قند خون خود را در حالت نرمال حفظ کنید.

منبع : چگونه با تغییر رژیم غذایی خود وزن کم کنیم؟