چگونه نان را با مخلوط تخم مرغ مزه دار کنیم ؟

 

چگونه نان را با مخلوط تخم مرغ مزه دار کنیم ؟ 

استفاده از تخم مرغ یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید نان را با آن طعم دار کنید. در روش اصلی طعم دار کردن با تخم مرغ ابتدا یک عدد تخم مرغ کامل را با 1 قاشق غذاخوری (15 میلیلیتر) آب یا شیرمخلوط کنید. قبل از پخت نان یا شیرینی این مخلوط را روی غذا بمالید و از طعم آن لذت ببرید. البته شما میتوانید از جایگزین هایی مثل روغن زیتون یا محصولات شیری ​​استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با روش های مختلف نان یا شیرینی خود را طعم دار کنید. با ما همراه باشید.

 

مواد لازم :

1 عدد تخم مرغ

1 قاشق چایخوری (4.9 میلیلیتر) تا 3 قاشق چایخوری (15 میلیلیتر) شیر یاآب

تخم مرغ به اندازه کافی

مراحل :

  1. تخم مرغ را داخل یک کاسه کوچک بشکنید. شما میتوانید ازهرنوع تخم مرغ در هر سایز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که یک تخم مرغ کوچک حجم بیشتری نسبت به تخم مرغ بلدرچین دارد.

اگرمیخواهیدمخلوط زرد رنگی داشته باشید فقط از زرده تخم مرغ استفاده کنید. کمی از نمک استفاده کنید تا زرده بهتر روی شیرینی شما پخش شود.

  1. 1 قاشق چایخوری (4.9 میلیلیتر) آب،شیر یا شیرسویا اضافه کنید. با این کار تخم مرغ شیرینی شما را خشک نمی کند و باعث می شود شیرینی یا نان بهتر در فر بپزد. اگراحساس می کنید مخلوط تخم مرغ زیادی غلیظ به نظرمیرسد میتوانید یک قاشق چایخوری (4.9 میلیلیتر) تا 2 قاشق چایخوری (9.9 میلیلیتر) دیگر آب اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که استفاده از آب،شیر یا شیرسویا هرکدام ظاهرمتفاوتی به نان یا شیرینی شمامیدهند. به عنوان مثال،آب ظاهر مات وشیر یا شیر سویا ظاهر براقی به شیرینی می بخشند.

  1. تخم مرغ را با چنگال هم بزنید تا به خوبی با آب یا شیر مخلوط شوند. هم چنین می توانید 10 ثانیه آن را با مخلوط کن هم بزنید.
  1. اگر می خواهید می توانید در این مرحله گردو یا دارچین را به مخلوط اضافه کنید. دقت کنید که این کار روی رنگ نهایی شیرینی تاثیر می گذارد. اگر می خواهید ظاهر کیک براق به نظر برسد کمی نمک به مواد اضافه کنید.
  1. شیرینی یا نان را به مخلوط آغشته کنید و آن را در فر قرار دهید.

منبع : چگونه نان را با مخلوط تخم مرغ مزه دار کنیم ؟