قوت هند در برابر جرائم سایبری

قوت هند در برابر جرائم سایبری

 

بر اساس تحقیقات شرکت NordVPN هند جزء کشورهایی است که کمترین آسیب‌پذیری را در برابر جرائم سایبری دارد.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ با تکامل اینترنت در سراسر جهان اتفاقات خوب زیادی رخ‌داده است. بااین‌حال، همان‌طور که گفته می‌شود، هر سکه دو رو دارد، اینترنت نیز دارای جوانب مثبت و منفی است. وجه منفی اینترنت، حملات سایبری است که توسط هکرها به‌صورت فردی یا گروهی انجام می‌شود. ما هرروز شاهد حملات سایبری جدید هستیم؛ اما اگر این سؤال مطرح شود که کدام کشورها در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیرتر هستند، خوب شرکت NordVPN اخیراً در تحقیقات جدید خود نشان داده کدام کشورها بیشتر در معرض حملات سایبری قرار دارند.

شرکت NordVPN به‌تازگی طی همکاری با شرکت استاتیستا (Statista) که ارائه‌دهنده اطلاعات تجاری است یک فهرست تهیه‌کرده است. شرکت Statista اطلاعات 50 کشور را جمع‌آوری کرد و شرکت NordVPN هم این اطلاعات را تحلیل و فهرستی منتشر کرد. در این فهرست شرکت NordVPN، این 50 کشور را بر اساس آسیب‌پذیری سایبری رتبه‌بندی می‌کند.

بر اساس این تحقیقات اگر افراد زیادی از یک جامعه فعالیت‌های آنلاین داشته باشند، این کشور در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیرتر خواهد بود. هرچه تعداد افراد آنلاین بیشتر باشد، احتمال یک حمله سایبری بیشتر می‌شود.

دانیل مارکوسون (Daniel Markuson) کارشناس حریم خصوصی فضای سایبری در شرکت NordVPN اظهار داشت:

مجرمان سایبری به دنبال قربانی نمی‌گردند، بلکه به دنبال فرصت می‌گردند، دقیقاً مشابه کاری که جیب‌برها در مکان‌های پرازدحام انجام می‌دهند. شما شاهد جیب‌بری‌های متعددی در اتوبوس‌ها هستید، همین اتفاق در فضای سایبری نیز رخ می‌دهد. یک ساعت فعالیت آنلاین بیشتر به معنی افزایش احتمال حملات سایبری است.

بر اساس فهرست شرکت NordVPN کشورهای توسعه‌یافته مانند آمریکا، اتحادیه اروپا، نروژ، سوئد و ایسلند آسیب‌پذیرترین کشورها در برابر حملات سایبری هستند. درحالی‌که کشورهای کمتر توسعه‌یافته مانند نیجریه، آفریقای جنوبی و اندونزی ایمن‌تر هستند.

شرکت NordVPN در تحقیقات خود دریافت که کشور هند در میان تمام کشورهای جهان، یکی از مواردی است که در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیری کمتری دارد؛ زیرا اکثر مردم این کشور (نزدیک به دوسوم) دسترسی به اینترنت ندارند و درصد کمی از مردم این کشور تلفن همراه هوشمند دارند؛ بنابراین به‌طورکلی هرچه زمان کمتری در اینترنت صرف کنیم با حملات سایبری کمتری مواجه خواهیم بود. بااین‌حال هند جزء کشورهایی بود که در سال 2019 بیشترین حملات باج افزاری را تجربه کرد.

مارکوسون در انتها خاطرنشان کرد:

هندی‌هایی که اینترنت دارند، بخش زیادی از وقت خود را به‌صورت آنلاین می‌گذرانند. آن‌ها یک ساعت بیش از میانگین جهانی وقت خود را در اینترنت صرف می‌کنند؛ بنابراین، این افراد بیشتر در معرض حملات سایبری قرار دارند. این افراد عموماً در شهرهای دارای مترو زندگی می‌کنند و دستمزد بالاتری دارند.