توافق‌نامه جدید هند و استرالیا در حوزه فناوری و سایبر

توافق‌نامه جدید هند و استرالیا در حوزه فناوری و سایبر

 

هند و استرالیا توافق‌نامه جدیدی در زمینه فناوری، امنیت سایبری و و یکپارچه‌سازی زنجیره‌های عرضه شرکت‌های کوچک و متوسط امضا کردند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ استرالیا توافق‌نامه جدیدی با هند در زمینه فناوری، امنیت سایبری و یکپارچه‌سازی زنجیره‌های عرضه شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) امضا کرد.

چندی پیش اسکات موریسون (Scott Morrison)، نخست وزیر استرالیا نشستی با نارندرا مودی (Narendra Modi)، همتای هندی خود داشت و توافق‌نامه جدیدی در مورد مشارکت جدید و جامع راهبردی در حوزه علم، فناوری و تحقیق با تعهد بر یکپارچه‌سازی زنجیره‌های عرضه میان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) محلی امضا کرد.

این توافق‌نامه روابط دوجانبه 2 کشور را به سطح جدیدی می‌رساند و وزرای خارجه و دفاع حداقل برای هر 2 سال یکبار برای مذاکرات باید دیدار کنند.

موریسون گفت :

«تجارت و سرمایه‌گذاری بین کشورهای ما شاید به دلخواه نباشد، اما آنها در حال رشد هستند و می‌توانند خیلی سریع‌تر رشد کنند. من فکر می‌کنم این مشارکت راهبردی جامع به ایجاد اعتماد کمک خواهد کرد، زیرا ما به دنبال روابط تجاری مبتنی بر اعتماد هستیم.»

اولین جنبه مشارکت جدید با تأکید بر ادامه همه‌گیری بیماری کووید-19 روی پیشبرد علم، فناوری و همکاری تحقیقاتی متمرکز شده است.

در این توافق‌نامه آمده است :

«ما مزایای توسعه و تحقیقات علمی و پزشکی را به اشتراک خواهیم گذاشت، سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را تقویت و توصیه‌های ارزیابی مستقل و جامع واکنش بهداشت بین‌الملل به بیماری کووید-19 را در راستای بهبود ظرفیت پیشگیری پاندمی و آمادگی و واکنش منعکس خواهیم کرد.»

براساس توافق‌نامه جدید، 2 کشور برای تقویت و متنوع‌سازی زنجیره‌های تأمین سلامت، فناوری و سایر کالاها و خدمات مهم همکاری خواهند کرد. استرالیا  و هند به‌طور مشترک تصمیم گرفتند در زمینه‌های اقتصاد دیجیتال، امنیت سایبری و فناوری‌های مهم و نوظهور طبق چارچوب مشخص شده در حوزه سایبری و همکاری‌های فناوری انتقادی سایبری مشارکت داشته باشند.

برای فناوری و علوم دفاعی در تفاهم‌نامه درک همکاری‌های دفاعی، چارچوبی برای مشارکت میان سازمان‌های تحقیقات فناوری و علوم دفاعی در استرالیا و هند درنظر گرفته خواهد شد. آنها همچنین بر تقویت همکاری میان کارآفرینان در هر 2 کشور با هدف توسعه محصولات نوآورانه و ترویج استارت‌آپ‌ها و مراکز پرورش تأکید کردند. بهبود همکاری با مشاغل کوچک و متوسط و ادغام شرکت‌های یکدیگر در زنجیره‌های تأمین طرف مقابل از دیگر اهداف این توافق‌نامه بود.

موریسون اظهار داشت :

«اینها موضوعات مهمی هستند که دوستان خوب در کنار یکدیگر توسعه می‌دهند و درنتیجه بسیاری فرصت‌های تجاری فراهم می‌شود. در این بحران ویروس کرونا، ما تمایل داریم با دوستان و شرکای قابل اعتماد ارتباط برقرار کنیم.»