آبشار رندان کجاست؟

آبشار رندان کجاست؟

آبشار دره حیدر کن و سولقان در موقعیت جغرافیایی E511800 N355414 در استان تهران واقع است. این آبشار زیبا در شمال روستای رندان ( رندان به معنی كسی كه روایت میداند ) در منطقه سولقان واقع شده است . روستای رندان روستایی است در دامنه كوه ، با جمعیت كم كه بیشتر به دامداری و باغداری اشتغال دارند. روستای رندان روستایی است در دامنه کوه و در فاصله 25 کیلومتری شمال غرب تهران. این روستا با اینکه فاصله کمی با تهران دارد هنوز بکر و دست نخورده باقی مانده است. جمعیت این روستا کم می باشد که بیشتر به دامداری و باغداری اشتغال دارند. ارتفاع روستای رندان از سطح دریا 2020 متر میباشد. روستا با باغ‌هایی پر از درختان سیب، هلو، گیلاس و آلبالو و گردو احاطه شده است. گرچه چند سالی است در سایت‌های اینترنتی، آگهی‌هایی منتشر می‌شوند که نشان می‌دهند کسانی، زمین‌های روستا را به حراج گذاشته‌اند و بزودی پای ویلاسازها به آنجا باز می‌شود، این روستا هنوز به سرنوشت خیلی از روستاهای شمال کشور گرفتار نشده است، آنجا هنوز بافت سنتی‌اش را حفظ کرده و کوچه پس کوچه‌هایش از رفت و آمد غریبه‌های شهری شلوغ نشده‌اند،

1) برای سفر به رندان از تهران، باید ابتدا به سمت امامزاده داوود برانید و سولقان را که رد کردید پس از طی فاصله کوتاهی، تابلویی کنار یکی از جاده‌های فرعی به چشم‌تان می‌خورد که شما را به سمت روستا هدایت می‌کند. 2) این روستا بین امامزاده عقیل و روستای تالون واقع شده است و جهت رسیدن به آن به سمت امامزاده داود بعد از سولقان وارد دومین جاده سمت چپ میشویم كه تابلویی هم در ابتدای جاده جلب توجه میكند كه بر روی آن نوشته شده ” تا رندان 4 كیلومتر” 3) در جاده امامزاده داود، پس از سولقان، فرعی اول با تابلوی روستای سنگان در کیلومتر 12 مشخص بوده و پس از طی حدود 6 کیلومتر دیگر به فرعی دوم با تابلوی روستای رندان در سمت چپ می رسید. از سر جاده تا روستای رندان 5 تا 6 کیلومتر جاده آسفالته باریک و پیچ در پیچ در پیش دارید.

آبشار رندان آبشاریست زیبا و پر آب به ارتفاع تقریبی 40 متر که در ارتفاعات شمال‌شرق روستای رندان واقع است. برای رسیدن به این آبشار باید از داخل روستا در جهت شرق (دره سمت راست روستا) وارد مسیر دره شده و در خلاف جهت رودخانه به سمت بالا حرکت کنید. پس از حدود یک ساعت پیاده روی در مسیری کم شیب و نسبتا هموار به آبشار رندان خواهید رسید. مسیر روستا تا آبشار یک راه باریک پاکوب مشخص و بدون فرعی بوده که بدون مشکل خاصی شما را تا آبشار هدایت میکند.

منبع:آبشار رندان کجاست؟

آبشار رندان کجاست؟