تعریف چت آنلاین

چت آنلاین شامل پیام کوتاه فوری بین دو یا چند کاربر در چت روم است. آنها انواع مختلفی از چت های اینترنتی هستند که هر کدام برای مقاصد مختلف ارائه می شوند. چت آنلاین مزایا و مضرات آن است. بنابراین مهم است که آنها را بفهمید تا آنها در مقابل شکارچیانی که به دنبال صدمه زدن به شما هستند آسیب نبینند.

فواید

چت روم ها آنلاین به شما امکان می دهد تا با اقشار مختلف مردم از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا با افراد مختلفی که علایق ، اهداف ، سرگرمی ها و خواسته های مشترک با یکدیگر دارند ، ملاقات کنید. گفتگوهای اینترنتی همچنین می تواند یک مرکز یادگیری عالی (مانند انجمن های گپ) باشد که در آن افراد می توانند سؤال کنند ، پاسخ به محصولات و خدمات ، عیب یابی رایانه و موارد دیگر را بگیرند.

 

انواع چت روم ها

اتاقهای گفتگوی اختصاصی احتمالاً محبوب ترین گپ در اینترنت هستند. آنها وب سایت های دوست یابی را مدیریت می کنند. چت های ویدیویی / دوربین ها همچنین اشکال متداول گفتگو هستند زیرا به شما امکان می دهند مخاطب را هنگام مکالمه مشاهده کنید. در حالی که گپ تصویری تعاملی ترین شکل چت است ، اما خطرناک ترین نیز هست. سایر چت های اینترنتی شامل اتاق های گفتگوی تجاری هستند که امکان تبادل سریع نکات مربوط به سهم تجاری و اطلاعات کسب و کار را فراهم می کنند. اتاق های گفتگوی مسیحی سایر گپ های محبوب است که کاربران برای کمک به بورس و چت خوب به آن متوسل می شوند.

 

امکانات

چت های اینترنتی نه تنها به شما امکان ارسال و دریافت پیام های فوری را می دهد ، بلکه به شما امکان می دهد عکس ها و فایل ها را نیز به اشتراک بگذارید. برخی از چت روم های آنلاین دارای شکلک های لبخند هستند که صورت های لبخندی برای توصیف محبت شما هستند. برخی از گپ های اینترنتی دارای جلوه های صوتی جدی و احمقانه هستند که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید. سایر اتاقهای گپ به شما امکان می دهند ترکیب رنگ ها را تغییر دهید تا در هنگام گپ زدن ، ظاهری یا پس زمینه مناسب برای شما ایجاد شود.

 

هشدارها

هنگام استفاده از اتاق های گفتگوی آنلاین ، اطلاعات شخصی را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید. در این روز و سنی که سرقت هویت و کلاهبرداری مهمترین نگرانی است ، محافظت از اطلاعات شخصی به هر قیمتی مهم است. اگر فرزندانی دارید که از اتاقهای گفتگو استفاده می کنند ، مکالمات و افرادی که با آنها تماس می گیرید نظارت داشته باشید. بسیاری از کلاهبرداران آنلاین ، پدوفیل ها و شهروندان آنلاین وجود دارند که اطلاعات صریح و عکس را به کودکان زیر سن قانونی ارسال می کنند. همیشه قوانین و مقررات را قبل از استفاده از اتاقهای گفتگو بخوانید.

 

مفاهیم اشتباه

از آنجا که یک چت روم ادعا می کند اتاقهای گپ آنها امن است ، به معنای عدم بهره برداری از مردم نیست. در حالی که بسیاری از چت روم های آنلاین ممکن است مجموعه ای از قوانین را در دست داشته باشند ، قوانین هنوز هم می توانند شکسته شوند. زیرا یک چت روم به نام “اتاق گفتگوی کودکان” به معنای این نیست که همه کودک هستند. هر شکارچی آنلاین می تواند یک صفحه نمایش ایجاد کند و وارد چت روم بچه ها شود. بنابراین مهم است که به اتاق های گفتگو و چت روم ها توجه کنید.