تیغه برش

شرکت روغن کاران ارس نور نماینده فروش انواع تیغه برش بوده و بهترین تیغه برش را به بازار عرضه می کند. در این مقاله در مورد انواع تیغه های برش شرح می دهیم.

تیغه های برش در انواع مختلفی تولید می شوند و برای برش اجسام مختلف از آنها استفاده می شود. تیغ های اره از مهمترین اجزای اره ها محسوب می شوند و بدون تیغ اره امکان برش وجود ندارد.

تیغه برش پلاستیک

تیغه برش پلاستیک و لاستیک، نوعی تیغه برای بریدن ورقه های پلاستیکی و خرد کردن لاستیک است و این تیغه در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانه ها و صنایعی که در زمینه تولید لاستیک و مواد پلاستیکی مشغول به کار هستند، برای انجام کارهایشان به تیغه هایی برای برش لاستیک و پلاستیک نیاز دارند و بدون وجود این تیغه ها کارشان پیش نمی رود. این تیغه ها علاوه بر خرد کرن لاستیک و مواد پلاستیکی در ساخت ورقه های پلاستیکی نیز استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت تیغه برش پلاستیک در صنایع مخلتفی از جمله در زمینه بازیافت مواد پلاستیکی اهمیت زیادی دارد و بدون وجود این تیغه بسیاری از صنایع قادر به فعالیت نیستند.

کارخانه هایی که لوازم پلاستیکی تولید می کنند، برای انجام کارهایشان مستلزم استفاده از تیغه برش پلاستیک هستند زیرا برای تولید محصولات خود از، بازیافت های پلاستیکی را به کار می برند به همین دلیل خرد کردن مواد پلاستیکی با تیغه برش پلاستیک اهمیت زیادی در نحوه کار کردن آنها دارد.

تیغه های برش لاستیک و پلاستیک کاربردهای مختلفی دارند و در زمینه های مختلف از آنها استفاده می شود. این تیغه در کارخانه ها مواد اولیه را به قطعات مورد نیاز برش می دهد. از این تیغه در تولید لوازم خانگی و همچنین صنایع خودرو سازی استفاده می شود. از آن جایی که در این صنایع از ورقه های پلاستیکی و نیمه پلاستیکی مانند لترون استفاده می شود، برای برش این ورقه های پلاستیکی از تیغه برش پلاستیک استفاده می شود. از این تیغه ها در بعضی مواقع برای برش کارتن و کاغذ نیز استفاده می شود. بعضی از لوازم پلاستیکی که در سرویس های بهداشتی و یا آشپزخانه ها وجود دارد، با مواد و پلاستیک های بازیافتی تولید شده اند. کارخانه های تولید لوازم پلاستیکی، پلاستیک های شکسته یا لاستیک های غیر قابل مصرف ماشین ها را توسط تیغه برش پلاستیک خرد کرده و پس از فرآوری کردن این مواد از آنها به عنوان مواد اولیه در تولید اجناس پلاستیکی استفاده می کنند. تیغه برش پلاستیک با خرد کردن مواد اولیه آنها را برای تولید مواد جدید آماده می کند.

برای ساخت بدنه تیغه برش پلاستیک از استنس استیل استفاده می شود زیرا استنس استیل دوام زیادی داشته و موجب می شود که دستگاه در زمان کمتری قطعات پلاستیکی را برش دهد. در تیغه های برشی که برای خرد کردن مواد بازیافتی مورد استفاده قرار می گیرند، می توان از فولاد یا چدن نیز استفاده کرد زیرا برای خرد کردن مواد بازیافتی، نیازی به تیز بودن تیغه نیست و همین که مواد بازیافتی خرد یا له شوند، کافی است.

تیغه های برش باید به اندازه کافی تیز باشد تا بتواند ورقه ها را بدون کمترین انحرافی نازک کند و مانع از منحرف شدن برش شود. طراحی تیغه ها با توجه به موادی که برش می دهند متفاوت می باشد برای مثال برای برش دادن قطعات بزرگ از تیغه های برش دندانه دار استفاده می شود و برای برش های نازک از تیغه هایی با لبه گرد استفاده می شود.

تیغه برش پارچه

تیغه برش پارچه و صنایع نساجی در کارخانه های نساجی برای برش حجم زیادی از پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد.  این تیغه ها علاوه بر برش دادن و جدا کردن قطعات پارچه، برای برش نخ و پرزگیری نیز استفاده می شوند و نقش مهمی در صنعت نساجی ایفا می کنند. در کارخانه های نساجی و تولید پارچه، پارچه ها باید به طور دقیق برش داده شوند تا پارچه ها به طور دقیق بریده شوند. تیغه هایی که در صنایع نساجی استفاده می شوند انواع مختلفی دارند و از نطر طراحی با هم متفاوت هستند. به طور کلی می توان گفت با توجه به نوع طراحی، نوع تیغه برش پارچه مشخص می شود. یکی از انواع تیغه برش، تیغه برش یک طرفه با یک لبه است که در این نوع تیغه ها فقط از یک طرف تیغه برای برش پارچه استفاده می شود و جهت حرکت تیغه ها نیز در یک جهت می باشد. تیغ دیگر، تیغه برش یک طرفه دولبه بوده که در یک طرف حرکت می کند و دو طرف تیغه های آن قابلیت برش را دارند. تیغه برش دو طرفه دو لبه می تواند از دو طرفه پارچه را برش دهد و تیغه برش دو طرفه یک لبه برای برش دادن به پارچه ها در دو جهت استفاده می شود ولی فقط یکی از لبه های این تیغه قابلیت برش پارچه را دارد.

در بیشتر تیغه هایی که برای برش پارچه استفاده می شود از استنس استیل استفاده می شود. تیغه های برش پارچه باید این قابلیت را داشته باشند که بتوانند پارچه های ضخیم مانند کتان و همچنین پارچه هایی نازکی مثل ابریشم را برش دهند. تیغه برش پارچه باید این قابلیت را داشته باشد که انواع مختلف پارچه را برش دهد.