نحوه اضافه کردن نشانگر در Pro Tools

 

نحوه اضافه کردن نشانگر در Pro Tools

Pro Tools نرم افزار صوتی دیجیتالی است که توسط Avid Technology ساخته شده است و می تواند در سیستم عامل های Macintosh یا Microsoft Windows از آن استفاده شود. متخصصان صنایع صوتی از Pro Tools برای ویرایش و ضبط در فیلم ، تلویزیون و موسیقی استفاده می کنند. نشانگرها کمک به سزایی در  Pro Tools می توانند به شما بکنند و بعنوان نقاط مشخص شده ای که ممکن است بعداً برای ویرایش یا حذف بخش های خاصی از آنها استفاده کنید وجود دارند. در اینجا مراحل اضافه کردن نشانگرها در Pro Tools به شما آموزش داده می شود.برای آموزش کامل با ما همراه باشید.

مراحل :

گزینه Markers
گزینه Markers
  1. بررسی کنید که گزینه نشانگر در دسترس است. در Pro Tools خود ، به نوار ابزار بروید و روی ” Rulers” کلیک کنید و تأیید کنید که ” Markers ” علامت خورده باشد. اگر اینطور نیست ، روی ” Markers ” کلیک کنید تا یک علامت در کنار آن قرار گیرد.
نشانگر
نشانگر
  1. یک نشانگر ایجاد کنید. نقطه ای را که در آهنگ صوتی شما قرار دارد, پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. دکمه ی “Enter” را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا دیالوگ باکس New Memory Location برای شما ظاهر شود.
نامگذاری نشانگر
نامگذاری نشانگر
  1. نشانگر خود را نامگذاری کنید و یک شماره برای آن تعیین کنید. در بالای دیالوگ باکس New Memory Location ، یک نام برای نشانگر خود در کنار قسمت ” Name ” تایپ کنید. در سمت چپ فیلد name ، می توانید یک علامت مشخص را برای نشانگر خود تعیین کنید یا همانطور که هست ، آن را رها کنید.
قسمت Time Properties
قسمت Time Properties
  1. از قسمت Time Properties گزینه marker را انتخاب کنید. در قسمت Time Properties ، مطمئن شوید که ” Marker ” تعیین شده است ، در غیر این صورت روی گزینه ی radio کلیک کنید.

 

  1. خصوصیات عمومی نشانگر خود را مشخص کنید. همه گزینه هایی که در بخش General Properties قرار دارند می توانند در نشانگر شما ذخیره شوند و افزودن این اطلاعات کاملاً اختیاری است. با انتخاب Zoom Settings ، تنظیم زوم فعلی با نشانگر ذخیره می شود و Pre و Post Roll Times نیز در صورت انتخاب با نشانگر ذخیره خواهند شد. گزینه های دیگری که ممکن است انتخاب کنید از جمله نشان دادن و مخفی کردن آهنگ ها نیز فعال است.
اضافه کردن نظرات به نشانگر
اضافه کردن نظرات به نشانگر
  1. نظرات را به نشانگر خود اضافه کنید. اگرچه اضافه کردن نظرات نیز اختیاری است ، ممکن است بخواهید اطلاعات خاصی درباره نشانگر اضافه شده وارد کنید.
دکمه OK
دکمه OK
  1. افزودن نشانگر را به اتمام برسانید. پس از اتمام تنظیمات نشانگر ، بر روی دکمه OK در سمت راست پنجره کلیک کنید تا نشانگر را به پرونده صوتی خود اضافه کنید. اکنون یک نشانگر زرد را در جدول زمانی خود مشاهده می کنید که این همان نشانگری است که اضافه کرده اید.

منبع: نحوه اضافه کردن نشانگر در Pro Tools