نحوه فشرده سازی تصاویر با استفاده از EasyThumbnails

 

نحوه فشرده سازی تصاویر با استفاده از EasyThumbnails

گاهی اوقات توضیحات برای رساندن یک محتوا کم است و نیاز به ارسال عکس می باشد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه تصاویر را فشرده سازی کنید تا برای ارسال به دیگران حجم کمتری صرف شود.

 

 

مراحل :

فرمت فایل
فرمت فایل
  1. فرمت فایل را انتخاب کنید. این مهم است که شما می خواهید فرمت فایل .gif باشد؟ .jpg؟ .png؟

در این مقاله ما فرمت .jpg را انتخاب کرده ایم.

اندازه فایل
اندازه فایل
  1. 2. اندازه فایل را در نظر بگیرید. بارگیری تصویری با اندازه فایل 120K در مرورگر طول می کشد.
وضوح تصویر
وضوح تصویر
  1. 3. تصاویر خود را به اندازه کافی کوچک کنید. وضوح تصویر 640*480 مناسب است.
دانلود Easy Thumbnails
  1. 4. Easy Thumbnails را از http://www.fookes.com/ezthumbs/index.php بارگیری و نصب کنید. Thumbnails Easy برنامه ای است که فقط در سیستم ویندوز از آن استفاده می شود. کاربران Mac و Linux باید یک برنامه متفاوت پیدا کنند.
Files of Type
  1. 5. به شکل 1 نگاه کنید ، “Files of Type” را روی “All Images” تنظیم کنید. از قسمت “Look In”  ، به قسمتی که تصاویر خود را ذخیره می کنید بروید. سپس از آنجا، بر روی تصویری که می خواهید ویرایش کنید ، کلیک کنید. تصویری در سمت راست صفحه نمایش داده می شود. بر روی دکمه “…” زیر گزینه ی “Save in”  کلیک کنید ، سپس به قسمتی که می خواهید عکس خود را در آن ذخیره کنید بروید . اکنون بر روی زبانه settings کلیک کنید.
Preview Output
  1. 6. به شکل 2 نگاه کنید ، روی زبانه “Preview Output” کلیک کنید تا بتوانید هنگام ایجاد تغییرات آنها را مشاهده کنید. در زیر زبانه settings ، مقادیر “Max width” و “Max height” را تغییر دهید. حدود 400 پیکسل مناسب است. سپس  “Resize” را به “Shrink to fit” تغییر دهید.
تنظیمات فشرده سازی
  1. 7. تنظیمات فشرده سازی را تغییر دهید. از قسمت “JPEG quality” ، نوار لغزنده را به کمترین مقدار ممکن بکشید. اگر تصویر خیلی ناخوشایند به نظر رسید ، آن را کمی به عقب برگردانید.
اندازه فایل نهایی
  1. 8. به اندازه فایل نهایی واقع در نوار عنوان ویندوز توجه داشته باشید.
Make
  1. 9. وقتی کیفیت JPEG را تا حد ممکن پایین آورده اید ، زمان آن است که تصویر را ذخیره کنید. بر روی دکمه “Make” کلیک کنید. تصویر شما در فهرستی که انتخاب کرده اید ذخیره شده است. اکنون می توانید تصویر را در هر جایی که دوست دارید آپلود کنید.

منبع: نحوه فشرده سازی تصاویر با استفاده از EasyThumbnails