نحوه ی افزودن صفحه در InDesign

 

نحوه ی افزودن صفحه در InDesign

نرم افزار  InDesign بیشتر در صفحه آرایی، کارت ویزیت، طراحی جعبه و … به کار می رود و کار شما را بسیار راحت می کند. InDesign در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و به طور کلی برای گرد آوردن و کنار هم قراردادن متون, نگارش و ویرایش متون و عناصر نگاره ‌ای در قالب صفحات از آن استفاده می شود.ایندیزاین دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌ نگاری و صفحه‌آرایی است که از آنها می‌توان تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف (typographic styles) ، ابزار تنظیم دقیق قرارگیری عناصر گرافیکی، قابیلت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت‌های متنوع و تنظیم اندازه‌های ستون‌ها، کادرها و صفحه‌بندی را نامبرد. کار با این نرم افزار پیشرفته نیاز به کمی تمرین دارد که در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفید و کاربردی ای را در این موضوع به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مراحل :

Pages
Pages
  1. پالت InDesign Pages را باز کنید. با استفاده از ماوس “Window” را انتخاب کرده و روی “Pages” کلیک کنید. پالت باید باز شود. پالت صفحات به شما نشان می دهد که با چه تعداد صفحه کار می کنید و صفحه ی اصلی را مشخص می کنید.

پالت صفحات را مشاهده کنید. پالت صفحات ممکن است قبل از اینکه آن را باز کنید به صورت خودکار در صفحه باز باشد اما قابل مشاهده نیست زیرا سایر پنجره های پالت باز هستند. برای مشاهده آن بر روی زبانه Pages کلیک کنید.

اضافه کردن صفحات

اضافه کردن صفحات
اضافه کردن صفحات
  1. صفحات را به صورت دستی اضافه کنید. با استفاده از پالت Pages ، صفحات را به سند InDesign خود اضافه کنید.

یک صفحه را به قسمت سند بکشید. ماوس خود را روی صفحه سند قرار دهید. کلیک کنید و نگه دارید.

صفحه را اضافه کنید. وقتی صفحه در قسمت سند قرار گرفت ، دکمه ماوس را رها کنید. با استفاده از این روش ، می توانید یک صفحه را اضافه کنید.

Insert Pages
Insert Pages
  1. تعداد صفحات را به صورت خودکار افزایش دهید. اگر می خواهید چندین صفحه به طور هم زمان اضافه کنید ، InDesign روشی برای انجام این کار دارد.

پالت Pages را با کلیک بر روی منوی آن باز کنید.

برای مشاهده منوی کشویی دکمه ماوس را نگه دارید. شما می توانید از آیکون سمت راست صفحه برای دسترسی به این منو استفاده کنید.

“Insert Pages.” را انتخاب کنید. تعداد صفحاتی که می خواهید اضافه کنید را وارد  کنید. انتخاب کنید که آیا صفحات درج شده باید به دنبال صفحات دیگر قرار بگیرند یا در ابتدای صفحات فعلی قرار بگیرند. اگر می خواهید صفحات اضافه شده قبل یا بعد از یک صفحه ظاهر شوند ، شماره صفحه مورد نظر خود را وارد کنید سپس روی “OK” کلیک کنید.

منبع : نحوه ی افزودن صفحه در InDesign