نحوه ی فریز کردن نان

 

نحوه ی فریز کردن نان

آیا نان زیادی خریداری کرده اید و نمی خواهید تا تمام شدنشان نان مانده یا کپک زده مصرف کنید؟  نان فریز شده ی شما می تواند تا 3-6 ماه تازه بماند. هر زمان که می خواهید نان را مصرف کنید ، می توانید یخ آن را ذوب کرده و یا یک تکه نان را مستقیماً درون توستر قرار دهید. این که شما خودتان نان پخته اید یا به تازگی تعداد زیادی نان از سوپر مارکت خریداری کرده اید اهمیتی ندارد به هر صورت باید طوری نان ها را فریز کنید تا هر بار که از آن استفاده می کنید تازه و خوش طعم باشد. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه نان را به روش صحیح فریز کنید.

مراحل :

نان
نان
  1. اگر تازه آن را پخته اید ، اجازه دهید کمی خنک شود. 3 تا 4 ساعت به طور کلی زمان برای خنک کردن یک نان تازه لازم است. قبل از منجمد کردن نان اطمینان حاصل کنید که نان شما کاملاً خنک باشد. یخ زدن نان گرم به بافت آن آسیب می رساند.
برش دادن نان
برش دادن نان
  1. در صورت تمایل نان را خرد کنید. بهتر است نان را قبل از منجمد کردن خرد کنید زیرا بعد از منجمد کردن به راحتی نمی توانید این کار را انجام دهید. به این ترتیب هر بار به جای یخ زدایی یک نان کامل می توانید یک تکه را یخ زدایی کنید.
  1. نان را در یک کیسه زیپ دار قرار دهید و زیپ آن را ببندید. اگر نان شما کامل است، می توانید آن را داخل یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار دهید و قبل از بستن آن هوا داخل کیسه را خارج کنید.
قرار دادن در فریزر
قرار دادن در فریزر
  1. نان را درون فریزر قرار دهید. اکنون که نان شما به درستی بسته بندی شده است ، آماده است تا در فریزر قرار بگیرد. اگر یک تکه نان کامل را درون فریزر گذاشتید و یک بار آن را یخ زدایی کردید می توانید باقی مانده ی آن را مجددا در فریزر قرار دهید.

نان می تواند بین 3 تا 6 ماه در فریزر بماند ، اما رنگ آن  ممکن است بعد از یک ماه شروع به کدر شدن می کند.

منبع : نحوه ی فریز کردن نان