نحوه ی پاک کردن یک شخص در عکس با استفاده از فتوشاپ

نحوه ی پاک کردن یک شخص در عکس با استفاده از فتوشاپ

نرم افزار Photoshop , یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز و OSX طراحی شده است.
این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. اگر می خواهید شخصی را از عکس خود پاک کنید, این کار به کمک فتوشاپ امکان پذیر و ساده است. در این مقاله در چند گام ساده به شما آموزش می دهیم که چگونه شخصی را از عکس خود پاک کنید.

مراحل :

باز کردن تصویر
باز کردن تصویر
  1. تصویری را که می خواهید ویرایش کنید باز کنید. یک کپی از لایه پس زمینه خود ایجاد کنید. برای این کار در پنل لایه ها روی “background” کلیک کنید و گزینه ی Duplicate را انتخاب کنید. سپس ابزار Clone Stamp را انتخاب کنید.
تنظیمات
تنظیمات
  1. ویژگی های style, size و hardness قلمو را تنظیم کنید. این گزینه ها بسته به سایز فرد در عکس می تواند متفاوت باشد.
ابزار Clone Tool
ابزار Clone Tool
  1. هنگامی که ابزار Clone Tool را انتخاب کرده اید دکمه ی Alt را نگه دارید. روی هر جایی از تصویر که می خواهید از آن نمونه برداری کنید, کلیک کنید. برای نمونه از منطقه، در هر نقطه از تصویر کلیک کنید. هنگامی که شما یک منطقه را نمونه برداری می کنید، نشانگر موس را در هر جایی ببرید و کلیک کنید منطقه ی مورد نظر شما کپی می شود و با عکس هماهنگ خواهد شد. سعی کنید طوری روی فرد از قسمت های دیگر کپی کنید که تفاوت ان احساس نشود. هنگامی که رنگ می کنید، نمونه شما حرکت می کند. سعی کنید این منطقه را طوری حرکت دهید و در جایی که مناسب است قرار دهید. شما می توانید منطقه نمونه خود را با نگه داشتن دکمه ی Alt و کلیک کردن روی یک ناحیه ی دیگر آن را تغییر دهید. این کار را ادامه دهید تا اینکه فرد به طور کامل از عکس شما حذف شود.

منبع : نحوه ی پاک کردن یک شخص در عکس با استفاده از فتوشاپ